Disco -flirt Drinkem to začíná.... Let

Blog

Milí návštěvníci webu! Zde najdete nejen zajímavosti z oblasti vztahů a flirtu, ale také užitečné informace, které se vám mohou v osobním životě dost dobře hodit. Proto doporučuji pravidelné sledování!

Jako první příspěvek jsem zvolila svůj výtvor, jakýsi seznamovací manuál, který jsem nazvala Flirtový speciál. Je na něm sice ještě název + logo mé tehdejší, dnes již neexistující webovky, ale to je jedno.

flirtovy_special (1)

Co je flirt a jak flirtovat?

Ať se to komu líbí nebo ne, bez flirtu se žádný první kontakt mezi mužem a ženou (jde-li o heterosexuální pár) neobejde. Ale co je vlastně flirt a jak by měl vypadat, aby vedl k dalšímu kroku? Ve stručnosti lze říci, že FLIRT je eroticky laděná komunikace a funguje v podstatě na stejných principech, jako obchod: 1.pozornost - 2. zájem - 3.touha -  4.akce.  Jde tedy o něco jako zerotizované nabízení sebe sama, podobně jako nějaké značky. Zde ovšem hraje podstatnou roli nonverbální komunikace, čili řeč těla.

Žena i muž, pokud mezi nimi přeskočí ona pomyslná jiskra, vysílají specifické signály, které jsou u každého pohlaví jiné. Je to zábavná, dráždivá HRA, kdy se muže ženě dvoří a žena přibližuje, aby se vzápětí vzdálila...staví ctiteli do cesty překážky: musí vzbudit dojem, že není lehká kořist a muž musí prokázat, že je její přízně hoden. To ovšem muži imponuje, protože je svým založením LOVEC a snadno dostupná žena, na jejíž získání není třeba žádného úsilí ani šarmu, by ho nelákala.

U ženy vše začíná očním kontaktem, jenž působí jako výzva, vyjadřuje zájem a připravenost k dalšímu kroku - oslovení a rozhovoru. Vyzývavý ženský pohled je chápán všude na světě stejně a většina žen si je účinku svého pohledu moc dobře vědoma. Když ho muž opětuje, žena obvykle KOKETNĚ uhne pohledem, což doprovodí tajemným úsměvem. Většinou si začne i čechrat vlasy, pohrávat s řetízkem, nebo pohybovat nohou. Odhaluje krk, nakrucuje se nebo si upravuje oděv. Předvádí se ze svých nejkrásnějších stránek, jelikož ví, že muž se řídí optikou a fyzická atraktivita ženy je pro něj v tomto stadiu ze všeho nejdůležitější.

Muž, jenž chce ženě imponovat, se dělá větším (v prostoru) a mocnějším. Roztahuje se, sedí s nohama od sebe, snaží se ženě co nejvíce přiblížit a dotknout se jí. Na rozdíl od ženy, která občas v rámci dráždivé hry předstírá nezájem, si muž takhle nikdy nepočíná. Pokud ho žena fascinuje, jde po ní jasně,  přímočaře a nenechává ženu na pochybách, jestli o ni stojí. Ve svém "loveckém" zápalu si muž rád vykládá každé jen trochu vstřícné gesto ženy jako svolení (k sexu). Pak už je na ženě, aby mu vytyčila hranice a/ nebo pokračování správně načasovala...ale to bychom se dostávali k dalšímu tématu, o němý bude řeč v dalších příspěvcích.  Dnes mluvíme o flirtu a jak partnera co nejefektivněji nalákat.

Mnoho mých klientů zajímá, jak přehodit výhybku z normální komunikace na flirt (pokud např. chceme zaměnit kamarádský/pracovní vztah na erotický). Zde mne napadá staré otřepané přísloví  o tom, že kdo se bojí nesmí do lesa....podobné je to i ve flirtu: kdo nic nezkusí, nic nezíská!  Co má dělat muž aby ho kolegyně nebo kámoška začala vnímat jinak a dala mu šanci ji svést? I když prakticky svede ona jeho - rafinovaně to zaonačí tak, že to byl on, kdo učinil ten rozhodující krok...ale jak tedy na to z pozice dvořícího se muže? Například KOMPLIMENTEM (jste tak krásná...) , pozváním na kávu (nebo něco jiného), lehce dvojsmyslným VTIPEM. My ženy se moc rády smějeme a nikdy nezapomínáme, kdo nás kdy uměl rozesmát! Dále: letmým dotykem (ovšem nikoli takovým který si říká o facku!) nebo návrhem čtení z ruky (ačkoli o tom nic neví, může si vymýšlet cokoli, co pobaví...)

A jak má přehodit výhybku z obyčejné konverzace na flirt žena? Zde mám na mysli situaci, kdy se někde ocitla s mužem, jemuž se sice líbí, ale je nesmělý nebo má jiné zábrany a netroufá si po ní "vyjet".  Zde je to poměrně snadné, protože jak známo, muž ženským zbraním podlehne celkem lehce....Takže jak na to? Svůdným pohledem, elegantním odhalením určité části těla, předstíráním potřeby pomoci nebo touhy něco předvést. Aplikováno na situaci v baru: žena může protějšek vyzvat, aby ji ukázal , jak se pije Tequila. Muži rádi slyší komplimenty o tom, jak jsou chytří, schopní, originální, výjimeční, mimořádní. Prohodí-li žena jakoby mimochodem, že "takové hodinky rozhodně nemůže mít každý", muž okamžitě "naroste" a bude mít potřebu dokázat jí, že se nemýlí. Tímto druhem komplimentu žena posílila jeho mužnost a o to sladší plody bude později sklízet. Pro muže není nic horšího  a víc zdrcujícího, než dominantní žena, která ho sráží a na každém kroku mu dokazuje, že ho vlastně vůbec nepotřebuje, protože si se vším umí poradit sama. V takových podmínkách flirt nevznikne, chybí k němu ty nejzákladnější předpoklady.

Co říci závěrem? Chcete-li protějšek přivábit, položte se do své role ve hře zvané flirt a nechte se jí příjemně unášet! Hodně úspěchů a brzy na shledanou u dalšího příspěvku!

 

Lze se to naučit? Je flirt pro každého?

Mnoho lidí je přesvědčeno, že se flirt naučit nedá, že se s touto schopností musíme narodit. Myslí si to i Zuzana, 39: "Flirtovat neumím, protože jsem to jako mladá holka nepotřebovala. Kluci mě balili sami, nemusela jsem se vůbec snažit. Bohužel jsem si vybrala špatně. Teď jsem tři roky rozvedená a chtěla bych se seznámit, ale na flirt je v mém věku pozdě. Mám si hrát na diblíka a špulit rty? Neumím ze sebe dělat někoho jiného, než jsem...jenže bez toho to asi nejde."

Zuzana se netají tím, že se jí do flirtování nechce a hledá důvody, proč se do něj nepouštět. Na druhé straně jí její situace vadí a ráda by ji změnila. Podobně jako ona je na tom mnoho žen. Nejsou spokojeny se svou situací, ale bojí se kroku do neznáma.  Je to podobné jako s jinými dovednostmi, které jsme si dříve chtěli (tím mám na mysli i muže, protože i jim je tento kurz určen) osvojit: např. řízení auta nebo cizí jazyk. A stejně jako v autoškole či v jazykovce budete mít v tomto kurzu oporu: vytištěný materiál s teorií i doprovod kouče v praxi (v "terénu").

Jak to vidí zahraniční specialisté? Němka Dietlind Tornieporth ve své knize Die perfekte Verführerin /v překladu Perfektní svůdnice/ píše: "Každá žena si může osvojit umění svádět muže svých snů. Sama se v budoucnu může rozhodnout, u kterého z nich zůstane u nevinného flirtu a u kterého z toho bude něco víc. Jde o princip výběru. o to, vzít si, co se člověku líbí a nečekat, až bude muž snů přede dveřmi".

Kdo čeká, že bude nalezen, může čekat dalších sto let. Žijeme v mediální době, kdy na sebe všude někdo upozorňuje, zviditelňuje se. Bez patřičné sebeprezentace a vyklouznutí z ulity nefunguje nic. Flirt sice existuje odjakživa, ale jeho výrazové prvky a pravidla se spolu s dobou a společenským pokrokem radikálně mění. Zatímco dříve bylo nemyslitelné, aby žena oslovila muže, je to dnes (v našich podmínkách) zcela normální, ve Skandinávii prý úplně běžný jev. Záleží samozřejmě na provedení viz předchozí příspěvek. A muži vítají, usnadní-li jim žena práci! Jen si to představte: kdo by odmítl ženu, která se na něco ptá a kouzelně se přitom usmívá? Tím muži nebere jeho úlohu lovce, jen na sebe hezky upozorňuje, vyčleňuje se z davu....a to je přesně to, oč tu jde!

Jak na to? Jak se osmělit, překonat trému a strach ze ztrapnění? Přihlaste se na kurz a dozvíte se to!